Uzdatnianie wody

Obecnie usługę uzdatniania wody w Katowicach realizuje współpracująca z nami firma Twoja Czysta Woda. tel.: 509 028 292, WWW: https://twojaczystawoda.pl/. Działa ona w zastępstwie naszej firmy, z uwagi na naszą tymczasowo zawieszoną działalność na terenie Katowic.

Uzdatnianie wody w domu, pitnej z własnego ujęcia

Uzdatnianie wody Katowice

Uzdatniamy wodę we wszystkich rodzajach studni głębinowych i tradycyjnych kopanych na terenie województwa śląskiego. Rodzaj i metodę dobieramy względem wyniku badań bakteriologicznych i fizykochemicznych.

Uzdatnianie bakteriologiczne

Najpierw wodę w której znajdują się bakterie chlorujemy i dezynfekujemy używając specjalnych środków chemicznych do wody pitnej. Następnie montujemy chloratory mechaniczne z dozownikiem. Obecnie coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest montaż lampy UV która sterylizuje i niszczy bakterie o przepływach dobranych przez naszych specjalistów.

Bakterie znajdujące się w wodzie giną dopiero po jej przegotowaniu. Jednak wody nie używamy wyłącznie do picia, myjemy również w niej nasze ciało. Podczas kąpieli ludzka skóra potrafi wchłonąć nawet 0,5 litra wody. Taka ilość jest niebezpieczna dla nas.

Coraz więcej basenów używa lamp UV zastępując tradycyjne chlorowanie wody.

Uzdatnianie fizykochemiczne

Pobieramy próbki wody do badania, wycenę wykonujemy bezpłatnie. Badanie można także przeprowadzić samemu w oddziale Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Sanepid).

W zależności od wyniku badań wody, montujemy:

  • Filtry mechaniczne lub stałe
  • Automatyczne stacje uzdatniania wody

Taką wodę możemy bezpiecznie używać bez przegotowania. Pić ją prosto z kranu oraz się w niej myć.

Uzdatnianie wody w domu, pitnej z własnego ujęcia